Balināšana

Ja pacients jautā, vai balināšana ir kaitīga, mēs atbildām, ka to var veikt gan kaitējot, gan nekaitējot. Balināšana ir vispusīgi zinātniski izpētīta, un droši varam teikt, ka patlaban mūsu rīcībā ir zobiem absolūti draudzīga un vienlaikus visefektīvākā balināšanas metode – mājas balināšana ar 10% karbamīda peroksīdu. To, cik nekaitīga tā ir, varam ilustrēt ar faktu: īpašu pigmentācijas veidu jeb tā sauktos tetraciklīna zobus ar šo metodi var balināt veselu gadu no vietas, un zobi joprojām paliek veseli, turklāt šī ir vienīgā metode, ar ko šādus pigmentus iespējams apstrādāt.

Pacientiem, kam pietrūkst laika vai pacietības vairākas nedēļas no vietas aplicēt balinātāju mājās, piedāvājam arī ofisa balināšanu, tomēr brīdinām, ka jutību un efektu ar šo metodi nevar kontrolēt. Bieži vien labāka efekta sasniegšanai tomēr iesakām ofisa balināšanu vēl kādu nedēļu papildināt ar balināšanu mājas apstākļos.

Balināšana ir viens no mūsu iecienītākajiem pakalpojumiem, kas sniedz prieku un gandarījumu gan pacientiem, gan mums. Mūsu vadībā process norit nevainojami: parādam, kā pareizi lietot balinātāju un kā rīkoties, ja zobu jutība pieaug. Īpašu gandarījumu sniedz fotouzņēmumi pirms un pēc balināšanas, ko pēc pieprasījuma nosūtīsim jums pa e-pastu. Mūsu balināšanas attēlu galeriju varat aplūkot šeit.

Biežāk uzdotie jautājumi par mājas balināšanu

Balināšanas bilžu galerija

Bondings

Nav noliedzams – dažādu iemeslu dēļ katram reiz rodas vēlme uzspodrināt savu tēlu, un zobiem tajā ir liela nozīme. Savu tiesu apmierinātības sniedz balināšana, tomēr tā neatrisina visu: nepareizi sagriezušos zobu, pārāk platu spraugu u. tml. Ja vien būtu kāda lēta un zobiem nekaitīga metode, ar ko neredzami pielabot mazās nepilnības…

Mums ir risinājums! Viens no pacientu iecienītākajiem zobu estētikas pakalpojumiem ir minimāli invazīvās zobārstniecības mazais, bet ļoti efektīvais ierocis – bondings ar kompozīta materiālu (saukts arī par helio plombi). Mūsu zobārsti zināšanas par bondingu ir smēlušies Mančestras universitātē, un mūsu pakalpojumu klāstā ir iekļauts Itālijā ražotais kompozīta materiāls Enamel, kura emaljas gaismas laušanas koeficients ir tāds pats kā dabīgajai emaljai. Tā pielietošanā liela nozīme ir zobārsta roku prasmei, mākslinieciskajam redzējumam un pieredzei, ar ko lepojas mūsu dakteres Vaira Bērziņa - Bērzīte, Paula Vanaga un Rita Petkune.

Ar bondingu varam pielabot mazas vesela zoba nepilnības, ieskaitot īpaši populāro spraugu slēgšanu. Taču, ja zobam jau ir paprāvas plombes un nepareizs izvietojums, noderēs citas metodes – kompozīta pārklājumi, porcelāna venīri vai kroņi.

Kompozīta pārklājumi

Kompozīta pārklājumi (saukti arī par helio pārklājumiem/restaurācijām) būtībā ir tie paši venīri jeb plāksnītes, tikai šajā gadījumā papildinātas ar ārsta roku darbu, apstrādājot kompozīta jeb plombējamo materiālu. Zobārstniecībā Pērle tiek izmantots pasaulē unikāls Itālijā ražotais kompozīta materiāls, kura gaismas laušanas koeficients ir tāds pats kā dabīgajai emaljai.

Šāds darbs prasa zināmu treniņu un pieredzi, kā arī labu konkrētā materiāla pārzināšanu. Arī mūsu zobārstniecībā ar to nodarbojas tikai daži ārsti: Vaira Bērziņa-Bērzīte, Paula Vanaga, Rita Petkune, Linda Freimane un Tatjana Timofejeva.

Kompozīta pārklājums ir relatīvi lēts un ātrs veids, kā tikt pie glīta smaida. Tas noderēs, ja jums ir:

 • izteikti noplombēti vai raibi priekšzobi,
 • nedaudz šķībi vai šķirbaini priekšzobi,
 • pārkrāsots viens vai atsevišķi zobi.

Protams, arī kompozītam ir iespēju robežas, – mūsu ārsti tās novērtēs un apspriedīs ar jums. Tomēr lūdzam paturēt prātā šīs zobu estētiku uzlabojošās metodes plusus:

 • viena no zoba audus vissaudzējošākajām metodēm,
 • ātra (nav nepieciešami vairāki laboratorijas posmi),
 • lēta (izmaksā mazāk nekā kroņi vai venīri),
 • neapmierinātības gadījumā viegli koriģējama (arī pēc vairākiem gadiem),
 • viegli labo lūzumus,
 • pareizi kopti zobi kalpo relatīvi ilgi (7–15 gadus un vairāk).

Metodei ir arī mīnusi:

 • pārklājums mēdz pigmentēties (to iespējams pārpulēt vai pielabot),
 • kompozīts nesaglabā spožumu, tāpēc tas ir regulāri jāpārpulē.

Porcelāna venīri ar un bez slīpēšanas

Zobu estētikas stūrakmens – venīri jeb porcelāna plāksnītes – ir lielisks ierocis arī minimāli invazīvās zobārstniecības arsenālā. Tas var tikt izmantots tikai daļējai zoba noklāšanai un atsevišķos gadījumos – vienkārši pielīmēts pie vesela zoba, to neslīpējot.

Porcelāns ir lielisks materiāls, kas gadu gaitā paliek spožs un neiekrāsojas. Tas noderēs, ja pacients vēlas:

 • piešķirt zobiem optimālāku formu,
 • noslēpt raibumus, plankumus un par dažiem toņiem uzlabot zobu krāsu,
 • atjaunot nodilušus zobus,
 • vizuāli iztaisnot šķībus zobus.

Iespējams, ka vairumā minēto gadījumu jums būs jānēsā nakts kape, toties sarkanvīns vairs netiks iekļauts aizliegto baudu sarakstā.

Ja būsiet nolēmis izmantot venīru, Zobārstniecībā Pērle piedāvāsim veikt jūsu zobu rindas virtuālo dizainēšanu jeb estētikas simulāciju – tas radīs vizuālu priekšstatu par gaidāmo rezultātu.

Nereti jūsu problēmai ir nepieciešama tikai neliela profesionāla palīdzība – piemēram, kāda zoba stūra korekcija var būt trūkstošais solis līdz ideālai zobu kompozīcijai jūsu tēlā. Un, ja būs iespējams izvairīties pat no zoba slīpēšanas jeb preparēšanas, varēsiet droši smaidīt, vēl neizgājis pa Zobārstniecības Pērle durvīm!

Saikne uz darbu galerijas venīru paraugu

Estētikas un sakodiena atjaunošanas simulācijas

Kādus zobus es vēlos? Kā tas izskatīsies? Vai es spēšu pierast pie jaunajiem zobiem vai jaunā izskata? Tie var būt izšķirošie iemesli, kāpēc doma par zobu skaistuma uzlabošanu vai sakodiena atjaunošanu netiek realizēta ar vizīti pie zobārsta. Bieži vien iedomājamies – ja vien būtu iespēja sevi ieraudzīt no malas ar jauno smaidu, uz mirkli sajust, kā tas būs, kā jutīšos… Šāda iespēja ir gluži reāla, un Zobārstniecība Pērle to piedāvā saviem pacientiem.

Mēs uzskatām, ka ārstēšanas procesam jābūt prognozējamam un drošam un gala mērķim – skaidri nospraustam un saprotamam. Tas ir nepieciešams gan pacientam, gan ārstam. Pacientam, kuram rezultāts ir būtisks galvenokārt sajūtu līmenī, reāla rezultāta simulācija noder daudz vairāk nekā svešādajā ārstu valodā izteiktās frāzes un skaidrojumi. 

Tāpēc mēs nodrošinām simulācijas – no sajūtu ziņā līdzīga materiāla izgatavotus modeļus, ko piedāvājam nedaudz palietot, lai novērtētu iespējamo rezultātu; tas ietaupa nervus, laiku un arī jūsu naudu. Gadījumos, kad pārmaiņas pēc ortodontiskajām manipulācijām skars izskatu vai sakodienu, simulācija vairs nav izvēle, bet gan obligāts posms ārstēšanas plānā. 

Zobārstniecībā Pērle jūs varat saņemt trīs veidu simulācijas:

 • foto simulāciju,
 • vaskojumu uz ģipša veiduļiem,
 • simulāciju mutē.

Foto simulācija ir lielisks risinājums tad, ja iznākums īsti nav skaidrs: kā jaunais risinājums iederēsies sejā? Vai zobu proporcijas atbildīs vēlmēm? Foto simulāciju izmanto arī tam, lai matemātiski noteiktu pareizo zobu izvietojumu.

 seko divas bildes ar foto simulāciju

Zobu uzvaskošana uz ģipša modeļa ir ļoti svarīga zobārstam, lai izveidotu atbilstošu ārstēšanas plānu un pareizi atjaunotu sakodienu, īpaši gadījumos ar implantiem.

Simulāciju mutē dažkārt veicam konsultācijas laikā, ar kompozīta materiālu aptuveni izveidojot sagaidāmo rezultātu (konsultācijas beigās tā tiek noņemta). Taču, ja paredzama kompleksa visa mutes dobuma ārstēšana, izveidojam pagaidu kroņus, kurus pacients nēsā pat gadu ilgi. 

Simulācija palīdz saprast, vai jaunais zobu veidols jums patīk un vai to pieņems žokļa locītavas, lūpas un mēle. Tā ir lieliska iespēja veikt nepieciešamās izmaiņas, lai jūs iegūtu savu vienreizējo, skaisto un jums ērto smaidu.

Trīs bildes- izejas, pagaidu kroņi un gala iznākums ar cirkonija kroņiem. parakstus zem bildēm varbūt jānoprecizē.

Kroņi un tilti

Zobārstniecībā Pērle piedāvājam zobu kroņus un tiltus no dažādiem materiāliem – katram no tiem ir savas priekšrocības, kas jāņem vērā, veicot izvēli:

 • eMax – ideāla transparence, estētikas virsotne,
 • cirkonijs – augsta estētika un stiprums,
 • metālkeramika – apmierinoša estētika un stiprums,
 • kompozīts – apmierinoša estētika, laba cena.

Vienlaikus lūdzam rēķināties ar to, ka izgatavošanas laikā būs nepieciešams pagaidu kronis vai pat tilts, kas nosegs apslīpēto zobu. Dažkārt pagaidu kroņu un tiltu nēsāšana ir tas posms ārstēšanas plānā, kas kalpo kā gala rezultāta simulācija, – mēs vēlamies drošu rezultātu, tāpēc labāk “septiņreiz nomērīt un vienreiz nogriezt”.

Būs cirkonija un e-max paraugi  2 bildes kopā