Balināšana

Ja pacients jautā, vai balināšana ir kaitīga, mēs atbildām, ka to var veikt gan kaitējot, gan nekaitējot zobiem. Balināšana ir vispusīgi zinātniski izpētīta, un droši varam teikt, ka patlaban mūsu rīcībā ir zobiem absolūti draudzīga un vienlaikus visefektīvākā balināšanas metode – mājas balināšana ar 10% karbamīda peroksīdu. To, cik nekaitīga tā ir, varam ilustrēt ar faktu: īpašu pigmentācijas veidu jeb tā sauktos tetraciklīna zobus ar šo metodi var balināt veselu gadu no vietas, un zobi joprojām paliek veseli, turklāt šī ir vienīgā metode, ar ko šādus pigmentus iespējams mazināt.

Pacientiem, kam pietrūkst laika vai pacietības vairākas nedēļas no vietas aplicēt balinātāju mājās, piedāvājam arī ofisa balināšanu, tomēr brīdinām, ka jutību un efektu ar šo metodi nevar kontrolēt. Bieži vien labāka efekta sasniegšanai tomēr iesakām ofisa balināšanu vēl kādu nedēļu papildināt ar balināšanu mājas apstākļos.

Balināšana ir viens no mūsu iecienītākajiem pakalpojumiem, kas sniedz prieku un gandarījumu gan pacientiem, gan mums. Mūsu vadībā process norit nevainojami: parādam, kā pareizi lietot balinātāju un kā rīkoties, ja zobu jutība pieaug. Īpašu gandarījumu sniedz fotouzņēmumi pirms un pēc balināšanas, ko pēc pieprasījuma nosūtīsim jums pa e-pastu.

Biežāk uzdotie jautājumi par mājas balināšanu

Balināšanas bilžu galerija

Bondings

Nav noliedzams – dažādu iemeslu dēļ katram reiz rodas vēlme uzspodrināt savu tēlu, un zobiem tajā ir liela nozīme. Savu tiesu apmierinātības sniedz balināšana, tomēr tā neatrisina visu: nepareizi sagriezušos zobu, pārāk platu spraugu u. tml. Ja vien būtu kāda lēta un zobiem nekaitīga metode, ar ko neredzami pielabot mazās nepilnības…

Mums ir risinājums! Viens no pacientu iecienītākajiem zobu estētikas pakalpojumiem ir minimāli invazīvās zobārstniecības mazais, bet ļoti efektīvais ierocis – bondings ar kompozīta materiālu. Pērlē šim nolūkam tiek izmantots Itālijā ražotais kompozīta materiāls Enamel, kura emaljas gaismas laušanas koeficients ir tāds pats kā dabīgajai emaljai. Tā pielietošanā liela nozīme ir zobārsta roku prasmei, mākslinieciskajam redzējumam un pieredzei, ar ko lepojas mūsu dakteres Vaira Bērziņa - Bērzīte, Paula Vanaga un Rita Petkune.

Ar bondingu varam pielabot mazas vesela zoba nepilnības, ieskaitot īpaši populāro spraugu slēgšanu. Taču, ja zobam jau ir paprāvas plombes un nepareizs izvietojums, noderēs citas metodes – kompozīta pārklājumi, porcelāna venīri vai kroņi.

Bondinga bilžu galerija

Kompozīta pārklājumi

Kompozīta pārklājumi (saukti arī par helio pārklājumiem/restaurācijām) būtībā ir tie paši venīri jeb plāksnītes, tikai šajā gadījumā ārsta roku  izgatavoti no kompozīta plombējamā materiāla tieši uz pacienta zoba. Zobārstniecībā Pērle tiek izmantots pasaulē unikāls Itālijā ražotais kompozīta materiāls Enamel, kura gaismas laušanas koeficients ir tāds pats kā dabīgajai emaljai.

Šāds darbs prasa zināmu treniņu un pieredzi, kā arī labu konkrētā materiāla pārzināšanu. Mūsu zobārstniecībā ar to nodarbojas tikai daži ārsti: Vaira Bērziņa-Bērzīte, Paula Vanaga, Rita Petkune, Linda Freimane  un Tatjana Timofejeva.

Kompozīta pārklājums ir relatīvi lēts un ātrs veids, kā tikt pie glīta smaida. Tas noderēs, ja jums ir:

  • izteikti noplombēti vai raibi priekšzobi,
  • nedaudz šķībi vai šķirbaini priekšzobi,
  • pārkrāsots viens vai atsevišķi zobi.

Protams, arī kompozītam ir iespēju robežas, – mūsu ārsti tās novērtēs un apspriedīs ar jums. Tomēr lūdzam paturēt prātā šīs zobu estētiku uzlabojošās metodes plusus:

  • viena no zoba audus vissaudzējošākajām metodēm,
  • ātra (nav nepieciešami vairāki laboratorijas posmi),
  • lēta (izmaksā mazāk nekā kroņi vai venīri),
  • neapmierinātības gadījumā viegli koriģējama (arī pēc vairākiem gadiem),
  • viegli labot lūzumus,
  • pareizi kopti, pārklājumi kalpo relatīvi ilgi (7–15 gadus un vairāk).

Metodei ir arī mīnusi:

  • pārklājums mēdz pigmentēties (to iespējams pārpulēt vai pielabot),
  • kompozīts nesaglabā spožumu, tāpēc tas ir regulāri jāpārpulē.

Kompozīta pārklājumu darbu galerija

Porcelāna venīri ar un bez slīpēšanas

Tradicionāli ar zoba venīru saprot porcelāna plāksnīti, kas tiek uzlīmēta uz saslīpētas zoba redzamās virsmas. Taču šis zobu estētikas stūrakmens ir lielisks ierocis arī minimāli invazīvās zobārstniecības arsenālā. Tas var tikt izmantots daļējai zoba noklāšanai un atsevišķos gadījumos – vienkārši pielīmēts pie vesela zoba, to neslīpējot.

Porcelāns ir lielisks materiāls, kas gadu gaitā paliek spožs un neiekrāsojas. Tas noderēs, ja pacients vēlas:

  • piešķirt zobiem optimālāku formu,
  • noslēpt raibumus, plankumus un par dažiem toņiem uzlabot zobu krāsu,
  • atjaunot nodilušus zobus,
  • vizuāli iztaisnot šķībus zobus.

Iespējams, ka vairumā minēto gadījumu jums būs jānēsā nakts kape, toties sarkanvīns vairs netiks iekļauts aizliegto baudu sarakstā.

Ja būsiet nolēmis izmantot venīrus, Zobārstniecībā Pērle piedāvāsim veikt jūsu zobu rindas virtuālo dizainēšanu jeb estētikas simulāciju – tas radīs priekšstatu par gaidāmo rezultātu.

Kāda zoba stūra korekcija var būt pēdējais trūkstošais solis līdz ideālai zobu kompozīcijai jūsu tēlā. Un, ja vēl būs izdevies izvairīties no zoba slīpēšanas jeb preparēšanas, varēsiet droši smaidīt, vēl neizgājis pa Zobārstniecības Pērle durvīm!

Porcelāna venīru bilžu galerija

Kroņi un tilti

Zobārstniecībā Pērle piedāvājam zobu kroņus un tiltus no dažādiem materiāliem – katram no tiem ir savas priekšrocības, kas jāņem vērā, veicot izvēli:

  • eMax – ideāla transparence, estētikas virsotne,
  • cirkonijs – augsta estētika un stiprums,
  • metālkeramika – apmierinoša estētika un stiprums,
  • kompozīts – apmierinoša estētika, laba cena.

Vienlaikus lūdzam rēķināties ar to, ka izgatavošanas laikā būs nepieciešams pagaidu kronis vai pat tilts, kas nosegs apslīpētos zobus. Dažkārt pagaidu kroņu un tiltu nēsāšana ir tas posms ārstēšanas plānā, kas kalpo kā gala rezultāta simulācijas, – mēs vēlamies drošu rezultātu, tāpēc labāk “septiņreiz nomērīt un vienreiz nogriezt”.

Kroņu un tiltu bilžu galerija

Estētikas un sakodiena atjaunošanas simulācijas

Kādus zobus es vēlos? Kā tas izskatīsies? Vai es spēšu pierast pie jaunajiem zobiem vai jaunā izskata? Tie var būt izšķirošie iemesli, kāpēc doma par zobu skaistuma uzlabošanu vai sakodiena atjaunošanu netiek realizēta ar vizīti pie zobārsta. Bieži vien iedomājamies – ja vien būtu iespēja sevi ieraudzīt no malas ar jauno smaidu, uz mirkli sajust, kā tas būs, kā jutīšos… Šāda iespēja ir gluži reāla, un Zobārstniecība Pērle to piedāvā saviem pacientiem.

Ārstēšanas procesam jābūt prognozējamam un drošam, gala mērķim skaidri nospraustam un saprotamam - tas nepieciešams gan pacientam gan ārstam. Ko gan var izteikt svešādajā ārstu valodā izteiktās frāzes un skaidrojumi pret reālu rezultāta simulāciju.

Situācijās, kad pārmaiņas skars izskatu vai sakodienu, simulācija vairs nebūs izvēle, bet tiks iekļauta ārtstēšanas plānā, kā obligāts etaps. Šis solis gala rezultātā ietaupa nervus, laiku un arī naudu.

Zobārstniecībā Pērle jūs varat saņemt trīs veidu simulācijas:

  • foto simulāciju,
  • vaskojumu uz ģipša veiduļiem,
  • simulāciju mutē (mock-up).

Foto simulācija ir noderīga situācijās, kad īsti nav skaidrs estētikas gala iznākums: vai tas iederēsies sejā, vai zobu proporcijas atbildīs vēlmēm. Izmantojot fotosimulāciju ir iespējams noteikt pareizo zobu izvietojumu tīri matemātiski.

Zobu uzvaskošana uz ģipša modeļa ir ļoti svarīga zobārstam, lai izstrādātu pareizu sakodienu un izveidotu atbilstošu ārstēšanas plānu, īpaši gadījumos ar implantiem.

Simulāciju mutē dažkārt veicam konsultācijas laikā, ar kompozīta materiālu aptuveni izveidojot sagaidāmo rezultātu (konsultācijas beigās tā tiek noņemta). Taču, ja paredzama kompleksa visa mutes dobuma ārstēšana, pēc izstrādātā plāna izveidojam pagaidu kroņus, kurus pacients iemēģina ilgstošu laiku.

Simulācija palīdz saprast, vai jaunais zobu veidols jums patīk un vai to pieņems žokļa locītavas, lūpas un mēle. Tā ir lieliska iespēja veikt nepieciešamās izmaiņas, lai jūs iegūtu savu vienreizējo, skaisto un jums ērto smaidu.