Skaistuma injekcijas

Ikviena cilvēka vēlme izskatīties un justies labi jebkurā vecumā ir gluži dabiska. Katrs smaids, rūpju rieva un skumjās savilkta grimase atstāj neizdzēšamas pēdas mūsu sejas ādā. Ar laiku tā zaudē elastību, un sejā parādās grumbas. Ar skaistuma jeb kosmētisko injekciju palīdzību ir iespējams novērst novecošanās rezultātā radušās grumbas un mīmikas krunciņas, lai iegūtu gludāku ādu un jauneklīgāku izskatu. Tā ir brīnišķīga alternatīva ķirurģiskai ārstēšanai, tikai bez lieka riska un skalpeļa pielietošanas. Zobārstniecības Pērle zobārsti ir specializējušies arī šajā jomā un piedāvā pacientiem dažādus injekciju veidus, kas jāizvēlas atbilstoši konkrētajam gadījumam un vēlmēm.

Botulīna toksīna injekcijas

Viena no efektīvākajām un biežāk pielietotajām metodēm sejas augšējās trešdaļas grumbu izlīdzināšanā – pieres, starpuzacu grumbu un vārnu kājiņu novēršanai. Ar botulīna toksīna (zināms arī kā botokss) palīdzību tiek bloķēts impulss no nerva uz smalko sejas muskulatūru. Rezultātā atslābinās noteikti sejas muskuļi un tiek novērsta to saraušanās. Pēc injekcijas āda kļūst gluda un grumbas izlīdzinās. Savukārt neskartie sejas muskuļi turpina sarauties, saglabājot dabisku sejas izteiksmi. 

Botulīna injekcijas medicīnā tiek izmantotas jau vairāk nekā 30 gadus. Sākotnēji to izmantoja, lai ārstētu šķielēšanu, sevišķi bērniem. Kopš 80. gadu beigām botulīns tiek sekmīgi izmantots pretnovecošanās procedūrās, radot īstu revolūciju skaistuma industrijā. Apbrīnojami rezultāti un zems riska līmenis ir padarījis šo procedūru par pasaulē populārāko neķirurģisko ārstēšanu.

Jaunākie pētījumi apliecina botulīna injekciju efektivitāti palielināta apakšžokļa košanas muskuļu tonusa gadījumā, kad pacientiem novēro zobu griešanu naktī (bruksismu) vai zobu piekošanu. Šai metodei ir vairāki pozitīvi efekti – samazinās vai izzūd zobu griešanas paradums, līdz ar to tiek novērsts tālāks zobu audu nodilums; samazinās vai izzūd deniņu-apakšžokļa locītavas sāpes un galvassāpes, kā arī izlīdzinās sejas ovāls. Ieguvums ir arī tas, ka košļāšana un mīmika netiek izmainītas.

Zobārstniecībā Pērle veicam injekcijas ar smalku adatiņu, kas nerada diskomfortu; šai procedūrai anestēzija nav nepieciešama. Tā ilgst 10–15 minūtes, pēc tās var droši atgriezties darbā vai ikdienas gaitās. Efekts parādās 4–6. dienā, bet nostabilizējas 15–20. dienā pēc injekcijas. Normāla muskuļu saraušanās atjaunojas pēc 4–6 mēnešiem.

Pērles speciālisti rūpīgi izvērtē katra pacienta gadījumu un piemērotību injekcijām. Botulīnu neiesaka lietot tad, ja jums ir zināma nepanesamība pret kādu no injicējamo zāļu sastāvdaļām, kā arī grūtniecības un zīdīšanas laikā, atsevišķu nervu un muskuļu slimību gadījumos un, ja sejas daļā, kur plānota injekcija, ir iekaisuma process.

Hialuronskābes injekcijas

Hialuronskābe ir dabīga viela organismā, kas ir atbildīga par ādas mitrumu, tvirtumu un elastību. Cilvēkam novecojot, hialuronskābes daudzums samazinās, tādēļ ādā rodas līnijas, rievas un grumbiņas. Mazinoties mitruma daudzumam un elastīgumam, ādas audi pakāpeniski kļūst ļengani un sejas līnijas – dziļākas.  

Atnākot pie mums uz konsultāciju, kopīgi noskaidrosim, kuras sejas zonas ir nepieciešams uzlabot. Visbiežāk injekcijas veic sejas vidējā un apakšējā trešdaļā – ar tām iespējams izlīdzināt krunciņas ap acīm, deguna un lūpu apvidū, atgūt zudušo tilpumu, izlīdzināt dažādus defektus, uzlabot sejas ovālu. Hialuronskābes injekcijas izmanto arī lūpu apjoma korekcijai (palielināšanai).

Hialuronskābe tiek ievadīta zemādā dažādās sejas zonās. Kā notiek procedūra:

 • procedūras ilgums ir 15–20 minūtes, tā netraucē turpināt dienas gaitas;
 • speciāla atsāpināšana nav nepieciešama, taču ir iespējams izmantot lokālo anestēziju – lidokaīnu saturošu krēmu;
 • rezultāts ir redzams uzreiz pēc procedūras beigām un saglabājas vidēji 6–12 mēnešus;
 • retos gadījumos var rasties neliels uztūkums vai nelieli zilumi, kas pāriet dažu dienu laikā; tos ir viegli noslēpt ar kosmētiku.

Pērlē jūs brīdinās, ka dažas dienas pirms hialuronskābes injekcijas veikšanas jāizvairās no aspirīna un nesteroīdo pretiekaisuma līdzekļu lietošanas – tas samazinās zilumu veidošanās risku un iespējamo asiņošanu injekcijas vietā.

I-PRF

Mūsu zobārsti rūpīgi seko līdzi jaunākajām tendencēm skaistumkopšanas un estētiskās medicīnas procedūrās un piedāvā jaunievedumus pacientiem. Injicējamā ar trombocītiem bagātinātā fibrīna metode Injected Platelet Rich Fibrin (I-PRF) ir jauna reģenerējoša sistēma, kuras sastāvā esošās šūnas – trombocīti, leikocīti, limfocīti, monocīti, neitrofili un cilmes šūnas – koncentrējas uz fibrīna matricas. Leikocīti un trombocīti stimulē augšanas faktoru (vairāk nekā 150!) izdalīšanos, kā rezultātā notiek šūnu augšanas stimulācija un jauno asinsvadu augšana, brūces (defekta) dzīšana. 

I-PRF priekšrocības: tā ir progresīva, efektīva un droša metode ar ādu atjaunojošu efektu. Konsultācijā ar Pērles zobārstu jūs uzzināsiet par procedūras norisi un specifiku: 

 • tā ir pilnīgi nekaitīga un bez blakusefektiem, jo asins preparātus iegūst no paša pacienta asinīm un tiem nav pievienoti antikoagulanti vai citas ķīmiskas vielas;
 • procedūra ir droša, bez alerģijas vai infekcijas riska;
 • I-PRF ievadīšana ādā notiek ar mikroadatas vai mezoterapijas aparāta palīdzību;
 • pēc injekcijas novēro nelielu ādas apsārtumu, kas pāriet dienas laikā;
 • kādam pacientam var pietikt ar vienu, bet citam būs nepieciešamas trīs procedūras; 
 • procedūru efekts saglabājas atbilstoši dabīgajam novecošanās procesam. 

Pielietojam I-PRF procedūras dažādās veselības uzlabošanas jomās. Estētiskajā medicīnā šis injekcijas ir paredzētas ādas biostimulācijai, reģenerācijai, lai veicinātu (uzlabotu) brūču, rētu dzīšanu un ādas atjaunošanos, kā arī pretnovecošanās profilaksei. Savukārt zobārstniecībā ar I-PRF tiek uzlabots smaganas biotips, veicināta smaganu recesiju slēgšanās, kā arī kaulaudu un mīksto audu reģenerācija periodontīta skartajās zonās un rajonos, kur ilgstoši nav bijuši zobi.

Dermatoloģijā un estētiskajā medicīnā I-PRF injekcijas veic šādos gadījumos: 

 • sausa, atopiska āda;
 • nogurusi un sausa āda; 
 • vecuma izmaiņas sejā un ķermeņa ādā (tvirtuma, elastīguma zudums, krunkas u. c.);
 • akne; 
 • hipertrofiskas rētas un strijas; 
 • ādas bojājumi pēc estētiskām procedūrām (lāzerterapija, ķīmiskais pīlings); 
 • alopēcija jeb plikpaurība.

Mezoterapija ar mikroadatu sistēmu Meso-Pen

Zobārstniecības Pērle iecienītā minimāli invazīvā pieeja tiek realizēta arī skaistumkopšanas nolūkos. Mezoterapija ir minimāli invazīva ādu atjaunojoša procedūra, kuras laikā izmanto ierīci ar daudzām smalkām adatiņām. Tiek radīta neliela, kontrolēta ādas trauma, kas stimulē ādas kolagēna un elastīna izstrādi, kā rezultātā uzlabojas ādas apasiņošana, tekstūra un tvirtums, bet samazinās rētiņas, poru lielums un nelielās grumbiņas. Āda kļūst veselīgāka un jauneklīgāka.

Papildus kolagēna un elastīna pastiprinātai ražošanai ādā tiek radīti mikrokanāli, caur kuriem iespējama dažādu mezoterapijas vielu (piemēram, I-PRF) efektīvāka uzsūkšanās.

Procedūras specifika un norise:

 • procedūra ir mazsāpīga – ar Meso-Pen automātisko adatu sistēmu veiktie dūrieni ir precīzi vertikāli; 
 • tā kā dažādās sejas zonās ir atšķirīgs epidermas biezums, dūrieniem ir regulējams dziļums atkarībā no nepieciešamības (adatu garums ir no 0,25 līdz 2 mm);
 • procedūra ir ļoti droša – tiek izmantotas sterilas vienreizlietojamas adatu kasetes;
 • pēc procedūras parādās neliels apsārtums, kas pāriet vienas vai divu dienu laikā;
 • mezoterapijas procedūras veic tikai kursa veidā, un to skaits ir atkarīgs no problēmas specifikas.