Mūsu mērķis ir nodrošināt Jums skaistu, veselīgu un starojošu smaidu. Jūtieties droši sazināties ar mūsu zobārstniecības komandu, lai konsultētos un noskaidrotu, kura no šīm procedūrām vislabāk atbildīs Jūsu vajadzībām.
Balināšana
Lai iemīlētu savus zobus, dažkārt pat nevajag neko vairāk, kā vienkāršu balināšanu.
Klasiski estētiskā zobārstniecībā balināšana ir daļa no plašāka ārstēšanas kursa, vai nu tā sākumā, pirms venīru vai cita veida restaurāciju darba, vai kā noslēgums, piemēram, pēc zobu rindas iztaisnošanas jeb ortodontijas.
Kā visefektīvāko un lētāko balināšanas veidu piedāvājam mājas balināšanu ar 10% karbamīda peroksīdu.
Pacientiem, kam pietrūkst laika vai pacietības vairākas nedēļas no vietas aplicēt balinātāju mājās, piedāvājam arī ofisa balināšanu, tomēr brīdinām, ka jutību un efektu ar šo metodi nevar kontrolēt. Bieži vien labāka efekta sasniegšanai tomēr iesakām ofisa balināšanu vēl kādu nedēļu papildināt ar balināšanu mājas apstākļos.
Balināšanas instrukcija un biežāk uzdotie jautājumi
Kādu balināšanas metodi man izvēlēties – mājas balināšanu ar 10% vai 16% CP vai arī profesionālo balināšanu?
Bieži vien mums tiek uzdots jautājums – kāpēc jāņem balinātājs ar vājāku koncentrāciju. Balināšanas efekts nav atkarīgs no balinātāja stipruma, taču kaitīgums gan! Zinātniski pierādīts kā nekaitīgs ir vienīgi 10% karabmīda peroksīds (10%CP). 16% CP, iespējams, izbalinās nedaudz ātrāk, taču, izraisīs stiprāku jutīgumu. Turklāt, mēs nezinām, vai Jūsu siekalas spēs kompensēt pietiekami laicīgi un efektīvi balinātāja demineralizāciju. Profesionālā balināšana ar augstām koncentrācijām, savukārt, būs ātra (apmēram 1h), taču tā noteikti izraisa zobu demineralizāciju (cerams, atgriezenisku!) un nekontrolētu jutīgumu, turklāt, bieži vien, lai panāktu maksimālo efektu papildus tāpat ir nepieciešama mājas balināšana vismaz vienu nedēļu.
Cik ilgi vajadzētu lietot 10% CP balinātāju?
Parastais balināšanas kursa ilgums ir no 2-4 nedēļām. Ja pēc divu nedēļu balināšanas jaunais tonis apmierina, varat pārtraukt balināšanu. Gan zinātne, gan pieredze rāda, ka balināšanas efekts pēc 4 nedēļu balināšanas vairs nepalielinās.
Kapju nēsāšanas ilgums diennaktī ir 2-8 h. Ja nesaskaraties ar jutīgumu, varat pat iet gulēt ar tām, tikai atcerieties – ļoti svarīgi ir pirms naktsmiera notīrīt lieko materiālu pie smaganām un aukslējām. Ja Jums ir jutīgi zobi, tad balinātāju kapē nevajadzētu atstāt uz nakti- sāciet ar divām stundām diennaktī, bet ja arī tad zobi ir jutīgi- jāsamazina kapju nēsāšanas laiks līdz atradīsiet sev piemērotāko.
Labu un ātru efektu var sasniegt, ievietojot kapes gan 2 h dienā, gan ejot gulēt. Ja Jums ir jutīgi zobi un nevēlaties lietot balinātāju visu nakti, varat arī izmantot pārvietošanās laiku uz darbu un mājup, kas bieži vien aizņem pāris stundas. Svarīgi ir atrast diennaktī tās pāris stundas, kuru laikā Jūs neēdat, nedzerat, nekošļājat košļājamo gumiju, utml, lai ievietotu kapes ar balinātaju.
Ko darīt, ja sākas pastiprināts zobu jutīgums?
Zobu jutīgums ir visbiežāk sastopamais blakusefekts balināšanai. Tāpēc balināšanas laikā jālieto zobu jutību mazinošu pastu. Parasti jutība paaugstinās zobu kakliņa rajonā jeb pie smaganām, īpaši, ja tās ir atkāpušās. Ja Jūsu zobi kļūst izteikti jutīgi, Jums jāpārtrauc balināšanu un jāatsāk pēc 2–3 dienām.
Zobu jutīguma gadījumā varat ievietot jutību samazinošo gēlu (speciali tam paredzēts gēls, ko var iegādāties klīnikā) kapē uz stundu dienā.
Arī amorfā kalcija (MI Paste Plus) zobu pastas aplicēšana 2 reizes dienā (var arī uz nakti, ievietojot kapē) vairākas dienas no vietas mazina zobu jutību. Ja Jūs tomēr uztrauc iespējamās problēmas ar jutīgumu un tā samazināšanu, konsultējieties ar savu zobārstu!
Ja Jūsu zobi jau iepriekš ir bijuši īpaši jutīgi, pareizāk būtu divas nedēļas pirms balināšanas kursa pāris reižu dienā lietot zobu jutību mazinošo zobu pastu.
Ko darīt, ja zobi tomēr nekļūst baltāki?
Diemžēl tonis, līdz kuram zobs var tikt izbalināts ir ļoti individuāls. Pat blakus esošo zobu tonis var atšķirties. To ietekmē dažādi faktori, piemēram, zoba sklerotizācija, plombu apjoms un izvietojums, iedzimtība, emaljas biezums. Tomēr pārbaudiet, vai Jūsu balinātāja derīguma termiņš nav beidzies, vai arī tas nav ilgstoši turēts atvērtā veidā siltumā. Ja tomēr balināšanas rezultāts neapmierina, tad venīru vai kroņu risinājums noteikti palīdzēs.
Ko nozīmē tas, ka uz zobiem pirms balināšanas vai tās laikā parādās balti plankumi?
Esošie baltie plankumi kļūs izteikti gaišāki dažu pirmo dienu laikā, bet pamazām kontrasts starp plankumiem un pārējo zobu mazināsies.
Ir iespējams, ka jaunus baltos plankumus pamanīsiet uz saviem zobiem balināšanas kursa laikā– tie ir bijuši uz zoba pirms balināšanas, tikai mazāk pamanāmi. Neuztraucieties – zobam kļūstot baltākam, tie izzudīs. Iespējams, plankumus varēs pamanīt uzreiz pēc tam, kad kape būs turēta visu nakti, bet dienas laikā tie mazināsies.
Daži zobi var šķist kā noklāti ar gaišākiem laukumiem. Zobam kļūstot baltākam, vispirms izbalē gaišākās vietas un tikai pēc tam – tumšākās. Pēc aptuveni nedēļas tas vairs nebūs pamanāms un zobu tonis izlīdzināsies.
Kā jutīsies manas smaganas?
Svarīgi ir pievērst uzmanību balinātaja apjomam, ko ievietojat kapē- ja to ievietosiet pārak daudz, liekais gēls caur kapes malu izspiedīsies ārā un kairinās smaganas. Lieko gēlu jānotīra no smaganām un aukslejām, un nākamajā reizē noteikti jāsamazina tā apjoms.
Ja tomēr gēls tiek uz smaganām, nesatraucieties, jo balinošajiem materiāliem piemīt arī spēja ārstēt smaganas, mazinot iekaisumu un paātrinot sadzīšanu. Tas ir veids, kā šī tehnoloģija tika atklāta – sākotnēji tā bija paredzēta smaganu iekaisuma mazināšanai!
Kas notiks ar plombām?
Ja jums ir plombas priekšējos zobos, pēc balināšanas tās var nākties mainīt, lai to toņi atbilstu jaunajiem zobu toņiem, jo balinātājs padara gaišāku Jūsu zobu, nevis plombu. Kad būsiet ieguvis vēlamo zobu toni, zobārsts šīs plombas aizvietos ar gaišākām – zobu toņiem atbilstošākām. Ņemiet vērā, ka līdz plombu mainīšanai nāksies pagaidīt pāris nedēļas, kamēr zobu atstās liekais skābeklis, kas traucē plombas polimerizācijas procesam.
Cik ilgi saglabāsies balināšanas efekts? Vai man būs atkārtoti jābalina zobi?
Parasti jaunā zobu krāsa saglabājas ilgstoši, pat gadiem. Tomēr, ja lietojat daudz kafijas, sarkanvīnu vai kādu citu krāsojošu produktu, zobi var viegli ietonēties. Smēķēšana izraisa zobu krāsas pasliktināšanos, tāpēc balināšanas iedarbība var būt nepilnvērtīga un zobi ietonēsies ātrak.
Veiciet atsvaidzinošo balināšanu pēc gada. Taču to var veikt arī pēc pusgada, vai pēc nepieciešamības jebkurā laikā. Atkārtotai balināšanai nav nepieciešams ilgs laiks – vidēji tas aizņem vienu nedēļu.
Vai balināšana nodara kaitējumu zobiem un smaganām?
Pētījumi liecina, ka zobu balināšana, izmantojot Zobārstniecībā Pērle ieteikto mājās balināšanas sistēmu, ir pilnīgi droša gan zobiem, gan pārējiem mutes audiem. Šo 10% karbamīda peroksīdu (10% CP) kaitīguma ziņā var pielīdzināt vienam gāzētajam dzērienam, turklāt balināšanas materiālam ir neitrāls pH līmenis.
Dažkārt rodas problēmas ar interneta veikalā iegādātiem balināšanas komplektiem, jo daži no tiem satur skābi, kas var nodarīt bojājumus zobiem un samazināt zoba emalju. Šī skābe var būt pat ļoti kaitīga zobam!
Zobu balināšanas tehnoloģija nav piemērota visiem. Ir situācijas, kad balināšana ir gandrīz neiespējama, piemēram, kad uz priekšzobiem ir kroņi vai lielas plombas, vai arī tie ir nodiluši un plašā apjomā zaudējuši zobu emalju. Konsultējieties ar savu zobārstu vai higienistu.
Mājas balināšanas instrukcija
Ievietojot:
- Tīriet zobus ar zobu jutību samazinošo zobu pastu divas minūtes divas reizes dienā. Lietojiet kapes uz tīriem zobiem.
- Sagatavojiet kapi, ievietojot nedaudz balinātāja katrā nodalījumā; ar laiku Jūs iemācīsieties ielikt pareizo devu, lai gar kapes malu neizspiežas balinātājs.
- Ievietojiet kapi mutē un pārliecinieties, ka tā ir pareizi iesēdusies.
- Noņemiet, ja tāds ir, lieko balināšanas materiālu ar ausu kociņu vai salveti.
- Nenorijiet pārpalikušo materiālu.
Izņemot:
- Izņemiet kapes un izskalojiet muti ar ūdeni.
- Iztīriet zobus ar jutību mazinošu zobu pastu.
- Iztīriet kapes ar aukstu ūdeni un birstīti! Neizmantojiet kapju tīrīšanai karstu ūdeni, nedezinficējiet kapes ar verdošu ūdeni!
- Atstājiet kapes atvērtā kastītē, lai izvēdinās un nožūst.
- Pārliecinieties, ka kapes netiks nomestas vai kā savādak bojātas, un novietojiet tās rūpīgi kastītē.
Balināšanas bilžu galerija
Speciālisti
MSc, Dr. Vaira Bērziņa-Bērzīte
IZGLĪTĪBA
- Rīgas Stradiņa universitāte, zobārsta grāds
- Mančesteras Universitāte, Maģistra grāds estētiskajā un restauratīvajā zobārstniecībā (MSc in Aesthetic&Restorative Dentistry)
- Eiropas Kosmētisko Zobārstu Asociācijas (ESCD) biedre
GALVENĀ SPECIALIZĀCIJA
- Kompleksa mutes dobuma ārstēšana
- Estētiskā zobārstniecība
- Ordoline ortodontija
Dr. Paula Avotiņa
IZGLĪTĪBA
- Rīgas Stradiņa universitāte, zobārsta grāds
- Oslo universitāte, studijas un prakse
- Oris Medical (Londona), botulīna un filleru pielietojuma kurss
GALVENĀ SPECIALIZĀCIJA
- Estētiskā zobārstniecība
- Vispērējā zobārstniecība
- Protezēšana
- Kompleksa mutes dobuma ārstēšana
Dr. Rita Petkune
IZGLĪTĪBA
- Rīgas Stradiņa universitāte, zobārsta grāds
GALVENĀ SPECIALIZĀCIJA
- Estētiskā zobārstniecība
- Vispārējā zobārstniecība
- Kompleksa mutes dobuma ārstēšana
- Ķirurģija
- Protezēšana
Dr. Linda Saliņa
IZGLĪTĪBA
- Rīgas Stradiņa universitāte, zobārsta grāds
GALVENĀ SPECIALIZĀCIJA
- Vispārējā zobārtniecība
- Estētiskā zobārstniecība
- Protezēšana
Dr. Linda Šteinberga
IZGLĪTĪBA
- Rīgas Stradiņa universitāte, zobārsta grāds
GALVENĀ SPECIALIZĀCIJA
- Vispārējā zobārstniecība
- Endodontija
- Estētiskā zobārstniecība
Dr. Pēteris Pavlovičs
IZGLĪTĪBA
- Rīgas Stradiņa universitāte, zobārsta grāds
GALVENĀ SPECIALIZĀCIJA
- Vispārējā zobārstniecība
- Protezēšana
- Endodontija
Dr. Alīna Klavāne
IZGLĪTĪBA
-
Rīgas Stradiņa Universitāte, zobārsta grāds
-
Sjēnas Universitāte, Maģistra grāds Endododntijā (MSc in Advanced Endodontics) (apgūst)
-
Ludviga un Maksimiliāna Minhenes universitāte, studijas un prakse
GALVENĀ SPECIALIZĀCIJA
- Estētiskā un funkcionāla smaida rehabilitācija
- Sakņu kanālu ārstēšana un pārārstēšana
- Ķirurģija
Higiēnists Valentīna Šlika
IZGLĪTĪBA
- Rīgas Stradiņa universitāte, zobu higienista kvalifikācija
- Rīgas Stradiņa universitātes Zobu Higiēnistu skolas pasniedzēja
Higiēnists Marita Poļakova
IZGLĪTĪBA
- Rīgas Stradiņa universitāte, zobu higienista kvalifikācija