Zobārstneicībā Pērle veicam visa veida protezēšanu, sākot ar izņemamām protēzēm jeb platītēm, lokveida protēzēm, visu veidu kroņiem, tiltiem, un beidzot ar uz implantiem balstītām protēzēm. Piedāvājam dažādas kapes– balināšanas, nakts, miorelaksējošās un retensijas.
Mums ir plaša un ilgstoša pieredze darbā ar estētisko mutes dobuma atjaunošanu. Par to sīkāk lasiet sadaļā Estētiskā zobārstniecība.
Digitālā ēra ir ievērojami mainījusi mūsu ikdienu (Digitālās tehnoloģijas). Strādājam ar digitāliem nospiedumiem jeb dentālo skanu, iegūstot ievērojami augstākas kvalitātes un estētikas darbus. Tādējādi mūsu sadarbības partneri ir Rīgas labākās zobu tehniskās laboratorijas, piemēram, MK lab, MaxDental.
Implantu kopšana
Paldies, ka izvēlējāties Zobārstniecības Pērle pakalpojumus!
Pareiza implantu balstītu kroņu vai konstrukciju kopšana ir ļoti būtisks ilgtermiņa kalpošanas priekšnosacījums. Implantu integrācija kaulā ir tiešā veidā atkarīga no to apņemošo audu veselīguma un baktēriju klātbūtnes. Arī pārmērīgas slodzes nav tiem piemērotas. Lai ieguldītās pūles un līdzekļi Jūs ilgi priecētu, nepieciešams ievērot sekojošos nosacījumus.
- Tīrīšana. Gluži kā vienmēr, zobus jātīra divas reizes dienā pēc ēšanas ar neabrazīvu zobu pastu un mīkstu zobu birsti. Pievērsiet sevišķu uzmanību līnijai, kur smagana piekļaujas kronim.
- Mutes dobuma tīrīšanas palīglīdzekļi. Bez parastā vai tiltu zobu diega lietošanas (tos lietojot, netraumējiet smaganu!) mūsu ieteikums ir reizi dienā pirms zobu tīrīšanas lietot mutes irigatoru. Viens no biežākajiem iemesliem implantu zaudēšanai ir starp kroni un smaganu iestrēdzis pārtikas produkta gabaliņš (šķiedra, sēnala, popkorns un tml.), kas, ilgstoši neizņemts, izsauc periimplantītu. Vislabāk šādu situāciju novērsīs regulāra irigatora lietošana (izvēlieties spiedienu, kas netraumē samaganu!). Arī starpzobu birstītes un mutes skalojamie līdzekļi var lieti noderēt.
- Regulārs higienista apmeklējums. Šis punkts ir ārkārtīgi būtisks implantu ilgtermiņa kalpošanā. Tieši higiēnists ir tas, kurš, regulāri monitorējot situāciju mutes dobumā, Jums palīdzēs izvēlēties pareizāko ikdienas kopšanas veidu un vērsīs uzmanību uz problēmām.
- Regulārs zobārsta apmeklējums. Implanta veslības uzturēšanai nepieciešams monitorēt kaula un smaganas līmeni ap implantu, slodzes, stabilitāti un citus aspektus. Iesakām pirmo reizi veikt apskati pus gadu pēc implanta protezēšanas, pēc tam reizi gadā, vai kā norādīs Jūs zobārsts.
- Izvairieties no pārmērīgām slodzēm uz implanta. Nepareiza zobu lietošana, kā piemēram dažādu priekšmetu sakošana/atkošana ar zobu palīdzību, bruksisms, sports vai kādas citas nodarbes var radīt pārmērīgu slodzi uz implanta. Turklāt, košanas slodze dzīves laikā var mainīties. Daži no iemesliem ir zobu zaudēšana, stress, parafunkcijas attīstīšanās. Visbiežāk ir iespējams risinājums. Piemēram, veiciet ieradumu pārskatīšanu. Ja zobārsts ir nozīmējis nakts kapes lietošanu, tā ir jālieto ik reizi, kad iemiegat, arī pudienas laikā.
- Regulāri veiciet implanta balstītā kroņa vai konstrukcijas paškontroli. Tīrot zobus, regulāri pievērsiet uzmanību smaganas krāsai ap implantu, asiņošanai, kroņa vai konstrukcijas kustīgumam, redzamām plaisām vai plīsumiem. Ja redzat ko neparastu, steidzami zvaniet uz Zobārstniecību Pērle!
- Pareizi ēšanas paradumi. Izvairieties no ķepīgiem un cietiem ēdieniem, piemēram, īrisiem, cietiem riekstiem, griljāžas uc.
- Vispārējās veselības uzturēšana. Diemžēl, pasliktinoties veselībai arī implanta integrācija kaulā ir apdraudēta. Veselīga diēta, kaitīgu ieradumu izskaušana (tabaka, alkohols) , kā arī regulāra veselības monitorēšana ir priekšnosacījums ilgtermiņa implantu kalpošanai.
Kā pareizi kopt izņemamo protēzi?
Izņemamo protēžu kalpošanas ilgums tiek uzskatīts 3-5 gadi. Taču, iespējams, tās kalpos ilgāk, ja pareizi tās valkāsiet un kopsiet.
-
- Katra protēze sākumā ir jāievalkā. Droši nāciet uz korekciju (pirmā pusgada laikā tas ir bez maksas pakalpojums). Pirms nākšanas pārliecinieties, ka uzberztā tulzna ir redzama ( pāris reizes paēdiet ar to)
- Tīriet protēzi virs izlietnes, kas piepildīta ar ūdeni, vai ielieciet tās pamatnē auduma gabalu, lai, protēzei krītot, tā nesaplīst. Plīsumi netiek laboti par garantiju, ja vien nav uzskatāmi redzams cits iemesls tās plīšanai. To izvērtēs laboratorija.
- Noskalojiet protēzi siltā vai vēsā ūdenī ( nekādā gadījumā karstā!) no visām ēdiena atliekām.
- Lietojot zobārsta ieteikto līdzekli un birstīti, notīriet visas protēzes virsmas. Tīrot protēzi, nepielietojiet spēku, citādi var rasties plaisas un plīsumi, kā arī var salocīties skavas.
- Protēzes katru dienu atbilstoši instrukcijā paredzētajam laikam jāiemērc attīrošajā šķīdumā, ko ieteiks jūsu zobārsts. Tas palīdzēs attīrīt plastmasas poras no mikrobu toksīniem, kā arī no pigmenta.
- Pēc izmērcēšanas protēze ir obligāti jānoskalo zem tekoša ūdens ( ne karsta!).
Daži vērtīgi padomi:
Pēc katras ēšanas protēzi jāizņem no mutes un jānoskalo, jo zem protēzes vienmēr nokļūst ēdiena paliekas. Arī mute jāizskalo.
Ārkārtīgi svarīgi ir rūpīgi iztīrīt jūsu atlikušos zobus, smaganas un mēli. Tas atbrīvos tos no ēdiena atliekām un aplikuma, kā arī stimulēs asins cirkulāciju- tādējādi jūs uzturēsiet labu mutes veselību, kā arī paildzināsiet protēzes kalpošanas ilgumu. Tas ir jādara vismaz divas reizes dienā- pēc brokastīm un vakariņām. Taču ieteicams pilnu tīrīšanas procedūru veikt pēc katras ēdienreizes.
Ja jūs lietojat protēžu līmi, to būs ērtāk noņemt ar salvetes palīdzību- gan no protēzes, gan no gļotādas.
Ja jūtat, ka protēze uzberzusi tulznu, steidzieties pie zobārsta! Tikai ņemiet vērā, ka nedrīkst ļaut tulznai sadzīt- zobārstam ir jāredz uzberztā vieta.
Parciālo protēzi nekad neievietojiet ar pretējās zobu rindas palīdzību- tas ātrāk iznēsās skavas, turklāt tā var salauzt protēzi. Protēze jāievieto ar pirkstu palīdzību.
Ja jūtat, ka plate ir kļuvusi vaļīga vai vairs nesēž kā agrāk, nemēģiniet pats to pielabot, dodieties pie zobārsta.
Ņemiet vērā- ja ilgstoši nenēsāsiet izņemamo protēzi, tā vairs nederēs. Dažkārt pietiek ar vairākām nedēļām.
Kroņu un tiltu kopšana
Paldies, ka izvēlējāties Zobārstniecību Pērle! Lai ieguldītais darbs un līdzekļi Jūs priecētu ilgtermiņā, lūdzam ievērot šādus kroņu/tiltu kopšanas principus.
- Mutes dobuma ikdienas rūpīga kopšana. Gluži kā vienmēr – mīksta birste, neabrazīva zobu pasta, tīrīšana 2x dienā pēc ēšanas, kā arī diegošana vismaz reizi dienā pirms tīrīšanas. Tas palīdzēs uzturēt veselīgu vidi mutes dobumā, izvairīties no iekaisuma un kariesa veidošanās ap restaurācijām.
- Lietojiet papildus līdzekļus! Jebkuras restaurācijas, īpaši kroņi un tilti apgrūtina ikdienas kopšanu. Tādēļ iesakām lietot mutes irigatoru ( “Waterpik”- varat iegādāties mūsu zobārstniecībā) un īpašu tiltu diegu (Oral B“Superfloss”). Noderēs arī mutes skalojamie līdzekļi un starpzobu birstītes. Lūdziet padomu savam zobu higiēnistam, kuri papildus kopšanas līdzekļi Jums labāk noderēs!
- Izvairieties no cietiem un lipīgiem ēdieniem! Rieksti, ledus, kauliņi, skrimslīši, cieti našķi var salauzt jūsu kroņus vai tiltus. Taču īrisi, košļājamās gumijas vai griljāžas var būt atcementēšanās iemesls.
- Izvairieties no krāsojošiem ēdieniem vai medikamentiem (dzelzs preparāti)! Neskatoties uz to, ka šīs restaurācijas ir glazētas, tās var iekrāsoties, ja bieži lietosiet sarkanvīnu, tēju, meža mellenes, utt., vai arī smēķēsiet. Ja nu tas ir noticis, higienista apmeklējums var palīdzēt.
- Lietojiet nakts kapi! Ja zobārsts ir ieteicis, Jums jālieto nakts kape vienmēr, kad dodaties gulēt. Tai kalpojot parādīsies plaisas vai caurumi- tā ir jūsu atbildība sekot tās kvalitātei. Vēršoties pie zobārsta ar lūzumu vai atcementēšanos, Jums jāierodas ar nakts kapi, lai zobārsts pārliecinātos par šīs aizsardzības ievērošanu.
- Nelietojiet zobus instrumentu vietā! Diedziņu vai nagu atkošana, sēkliņu tīrīšana, iepakojumu atvēršana, u.c. ieradumi novedīs pie restaurāciju lūzumiem un nevienmērīgas nodilšanas.
- Regulāras vizītes pie higienista un zobārsta. Regulārs higienista apmeklējums palīdzēs uzturēt veselīgu mutes dobuma vidi. Taču zobārsta apmeklējums ir svarīgs, lai monitorētu plaisu un nodiluma parādīšanos.
- Pareiza rīcība ārskārtas gadījumā. Ja ir notikusi atcementēšanās, Jums ir noteikti jāsaglabā kronis vai tilts un steidzami jāvēršas mūsu zobārstniecībā. Ja parādījusies plaisa vai atlecis gabaliņš no porcelāna, nekavējoties informējiet savu ārstu.
- Paškontrole- ikdienā kojot pievērsiet uzmanību šādām pazīmēm: restaurāciju kustīgums, plaisas, iekaisums vai jutīgums to rajonā. Ja esat pamanījis kādu pazīmi, nekavējoties informējiet savu ārstu.
Kapju kopšana
Nakts kapes kopšana
- Vakarā nakts kapi ievieto mutē pēc zobu trīšanas (uz tīriem zobiem!).
- No rīta pēc nakts kapes izņemšanas to tīra ar zobu birsti un ūdeni. Var lietot maigus tīrīšanas līdzekļus (trauku mazgāšanas līdzekli), kā arī tam paredzētus speciālus kopšanas līdzekļus ( meklējiet interneta veikalā vai aptiekā).
- Nakts kapi var uzglabāt gan iemērktu ūdenī, gan sausu.
- Regulāri pārbaudiet vai nakts kapē nav parādījušies defekti. Ja radušies caurumi, ir nepieciešama jauna kape.
- Neaizmirstiet, ka ar nakts kapi nedrīkst ēst un smēķēt.
Miorelaksējošās kapes kopšana
Miorelaksējošā kape tiek koriģēta atbilstoši sakodienam. Uzlabojoties locītavas un muskuļu veselībai, Jūsu sakodiens var mainīties. Tāpēc pēc ārsta ieteiktā laika perioda atkārtoti jāierodas uz sakodiena korekciju.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka plīsusi nakts kape netiek atjaunota par velti. Šādā gadījumā ir atkārtoti jāizgatavo jauna kape par pilnu maksu.
- Vakarā nakts kapi ievieto mutē pēc zobu trīšanas (uz tīriem zobiem!).
- No rīta pēc nakts kapes izņemšanas to tīra ar zobu birsti un ūdeni. Var lietot maigus tīrīšanas līdzekļus (trauku mazgāšanas līdzekli), kā arī tam paredzētus speciālus kopšanas līdzekļus ( meklējiet interneta veikalā vai aptiekā).
- Ieteicams ik dienas to iemērkt speciālā attīrošā šķīdumā, kas to atbrīvos no mikrobu toksīniem ( izņemamo protēžu kopšanas tabletes vai cits specializētais līdzeklis)
- Nakts kapi var uzglabāt gan iemērktu ūdenī, gan sausu, tai paredzētā trauciņā.
- Regulāri pārbaudiet, vai nakts kapē nav parādījušies defekti. Ja radušies caurumi, ir nepieciešama jauna kape.
- Neaizmirstiet, ka ar nakts kapi nedrīkst ēst un smēķēt.
Nakts kapju kopšana
- Vakarā nakts kapi ievieto mutē pēc zobu trīšanas (uz tīriem zobiem!).
- No rīta pēc nakts kapes izņemšanas to tīra ar zobu birsti un ūdeni. Var lietot maigus tīrīšanas līdzekļus (trauku mazgāšanas līdzekli), kā arī tam paredzētus speciālus kopšanas līdzekļus ( meklējiet interneta veikalā vai aptiekā).
- Nakts kapi var uzglabāt gan iemērktu ūdenī, gan sausu.
- Regulāri pārbaudiet vai nakts kapē nav parādījušies defekti. Ja radušies caurumi, ir nepieciešama jauna kape.
Neaizmirstiet, ka ar nakts kapi nedrīkst ēst un smēķēt.
Miorelaksējošās kapes kopšana
Miorelaksējošā kape tiek koriģēta atbilstoši sakodienam. Uzlabojoties locītavas un muskuļu veselībai, Jūsu sakodiens var mainīties. Tāpēc pēc ārsta ieteiktā laika perioda atkārtoti jāierodas uz sakodiena korekciju.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka plīsusi nakts kape netiek atjaunota par velti. Šādā gadījumā ir atkārtoti jāizgatavo jauna kape par pilnu maksu.
Vakarā nakts kapi ievieto mutē pēc zobu trīšanas (uz tīriem zobiem!).
No rīta pēc nakts kapes izņemšanas to tīra ar zobu birsti un ūdeni. Var lietot maigus tīrīšanas līdzekļus (trauku mazgāšanas līdzekli), kā arī tam paredzētus speciālus kopšanas līdzekļus ( meklējiet interneta veikalā vai aptiekā).
Ieteicams ik dienas to iemērkt speciālā attīrošā šķīdumā, kas to atbrīvos no mikrobu toksīniem ( izņemamo protēžu kopšanas tabletes vai cits specializētais līdzeklis)
Nakts kapi var uzglabāt gan iemērktu ūdenī, gan sausu, tai paredzētā trauciņā.
Regulāri pārbaudiet, vai nakts kapē nav parādījušies defekti. Ja radušies caurumi, ir nepieciešama jauna kape.
Neaizmirstiet, ka ar nakts kapi nedrīkst ēst un smēķēt.
Speciālisti
MSc, Dr. Vaira Bērziņa-Bērzīte
IZGLĪTĪBA
- Rīgas Stradiņa universitāte, zobārsta grāds
- Mančesteras Universitāte, Maģistra grāds estētiskajā un restauratīvajā zobārstniecībā (MSc in Aesthetic&Restorative Dentistry)
- Eiropas Kosmētisko Zobārstu Asociācijas (ESCD) biedre
GALVENĀ SPECIALIZĀCIJA
- Kompleksa mutes dobuma ārstēšana
- Estētiskā zobārstniecība
- Ordoline ortodontija
Dr. Paula Avotiņa
IZGLĪTĪBA
- Rīgas Stradiņa universitāte, zobārsta grāds
- Oslo universitāte, studijas un prakse
- Oris Medical (Londona), botulīna un filleru pielietojuma kurss
GALVENĀ SPECIALIZĀCIJA
- Estētiskā zobārstniecība
- Vispērējā zobārstniecība
- Protezēšana
- Kompleksa mutes dobuma ārstēšana
Dr. Rita Petkune
IZGLĪTĪBA
- Rīgas Stradiņa universitāte, zobārsta grāds
GALVENĀ SPECIALIZĀCIJA
- Estētiskā zobārstniecība
- Vispārējā zobārstniecība
- Kompleksa mutes dobuma ārstēšana
- Ķirurģija
- Protezēšana
Dr. Linda Saliņa
IZGLĪTĪBA
- Rīgas Stradiņa universitāte, zobārsta grāds
GALVENĀ SPECIALIZĀCIJA
- Vispārējā zobārtniecība
- Estētiskā zobārstniecība
- Protezēšana
Dr. Linda Šteinberga
IZGLĪTĪBA
- Rīgas Stradiņa universitāte, zobārsta grāds
GALVENĀ SPECIALIZĀCIJA
- Vispārējā zobārstniecība
- Endodontija
- Estētiskā zobārstniecība
Dr. Pēteris Pavlovičs
IZGLĪTĪBA
- Rīgas Stradiņa universitāte, zobārsta grāds
GALVENĀ SPECIALIZĀCIJA
- Vispārējā zobārstniecība
- Protezēšana
- Endodontija
Dr. Laura Šimkēviča
IZGLĪTĪBA
- Rīgas Stradiņa universitāte, zobārsta grāds
GALVENĀ SPECIALIZĀCIJA
- Vispārējā zobārstniecība
- Protezēšana
Dr. Līga Petrova
IZGLĪTĪBA
- Rīgas Stradiņa universitāte, zobārsta grāds
GALVENĀ SPECIALIZĀCIJA
- Vispārējā zobārstniecība
- Protezēšana
- Endodotija
Dr. Normunds Gribusts
IZGLĪTĪBA
- Rīgas Stradiņa universitāte, zobārsta grāds
GALVENĀ SPECIALIZĀCIJA
- Ķirurģija, implantoloģija
- Endodontija
- Protezēšana
Dr. Tatjana Timofejeva
IZGLĪTĪBA
- Rīgas Stradiņa universitāte, zobārsta grāds
GALVENĀ SPECIALIZĀCIJA
- Ķirurģija, implantoloģija
- Kompleksa mutes dobuma ārstēšana
- Endodontija
- Protezēšana
Dr. Alīna Klavāne
IZGLĪTĪBA
-
Rīgas Stradiņa Universitāte, zobārsta grāds
-
Sjēnas Universitāte, Maģistra grāds Endododntijā (MSc in Advanced Endodontics) (apgūst)
-
Ludviga un Maksimiliāna Minhenes universitāte, studijas un prakse
GALVENĀ SPECIALIZĀCIJA
- Estētiskā un funkcionāla smaida rehabilitācija
- Sakņu kanālu ārstēšana un pārārstēšana
- Ķirurģija